Sport

Liga 3, etapa I: CSM PAȘCANI – CETATE RĂȘNOV 1-4

Debut cu stângul în noua ediție de campionat pentru echipa de fotbal a Clubului Sportiv Municipal.

În prima etapă a turului de campionat, ediția 2017-2018, CSM a pierdut în fața formației Olimpic Cetate Râșnov, cu scorul de 4-1. Oaspeții au rezolvat meciul în finalul primei părți, atunci când au punctat de două ori prin Vlăduţ Boţia (42) și Diego Alupoaie (45).

Primul minut al reprizei secunde a adus și golul trei marcat de Marian Nicolae. Pășcănenii au înscris și ei în minutul 51 prin Pătrașcu, dar tabela a fost închisă de Emanuel Popa (56).

Etapa următoare echipa locală se va deplasa la Liești, acolo unde va da piept cu formația Sporting.