07242014Jo
Last updateJo, 24 Iul 2014 9pm


Doina Cucoș, lidera de sindicat de la Spitalul CF Pașcani: “Desființarea spitalelor CF un tun imobiliar ”. Dacă nu se revine asupra deciziei vor avea loc proteste ample în stradă

Lidera de sindicat a Spitalului CF Pașcani, Doina Cucoș, a făcut astăzi acuzații grave la adresa ministrului Transporturilor, Relu Fenechiu. Aceasta a catalogat desființarea rețelei de spitale CFR din țară ca fiind o decizie luată din interese imobiliare și nu cu bună credință.

 

 “De aici din sediul sindicatului salariaților de la CF Pașcani transmitem către populația Pașcaniului și din împrejurimi că domnul ministru Relu Fenechiu la vreme de iarnă aproape că ne va scoate în stradă. Vineri ne-am întâlnit toți liderii de sindicat din cele 15 spitale CFR din țară pe care domnul ministru Relu Fenechiu vrea să le desființeze fără să consulte partenerul social, fără să explice caracterul de urgență  al Ordonanței. Se conturează din ce în ce mai clar ideea că la mijloc sunt interese imobiliare, Spitalele CF din țară ce au rămas încă în picioare dețin niște suprafețe atractive de pământ pentru mulți politicieni și prima mișcare pe care o poate face un astfel de ministru este să scape de o astfel de rețea de spitale neținând cont că aceasta este una strategică de siguranță națională. Pe ceferiști nu îi poți trimite să-și rezolve problemele de sănătate la o altă rețea din ministerul sănătății care nu va putea face față cu siguranță. Domnul Fenechiu  a spus că  această rețea de spitale CFR este de pe timpul comunismului. Fals domnule ministru, este din perioada interbelică și nu cred că o putem face pe regina Maria comunistă. Există un act de donație a reginei Maria către statul român în care o serie de proprietăți au fost donate statului Român cu mențiunea de a fi ale CFR-ului”, a spus Doina Cucoș, lidera sindicatului Spitalului CF Pașcani.

 Aceasta a  mai afirmat în conferință de presă, ce a avut loc în această dimineață, că în cazul în care nu se revine asupra acestei decizii vor avea loc proteste ample la core vor participa alături de cei direct afectați și membrii Federației Sanitas dar și ceferiști activi sau pensionari.

 “Avem alături de noi și federația Sanitas când vom ieși în stradă la care se adaugă și ceferiștii atât pensionari, cât și cei activi”, a mai adăugat Doina Cucoș.

 

Citește și:

comments

Comentarii   

 
carmazean
-4 # Nu va e rusine?carmazean 14-01-2013 13:58
EU personal am fost intr o situatie cand am ajuns la acest spital intr o seara de Craciun, acu 2 ani. Paznicul era beat, si nu a vrut sa ma lase sa intru in Spital, motivand ca nu e nici un medic la acea ora. D.P.M.D.V ar trebui desfiintat, nu fac decat sa manance banii statului degeaba. Care Spital CFR, ca acu s au privatizat si n au decat sa fie finantati de cei carora le poarta numele adica Cai Ferate, astia s sponsorii acestui spital si clientii la fell de colo ajung, nju e un spital ptr toata lumea. Daca ati vrut protectie CFR ei sa va sustina.
Dom Primar faceti ce e mai bine ptr po[censored]tia pascaneana.
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
ciupanezu
+4 # Băi Cârmâzciupanezu 14-01-2013 14:55
Trebuia sa te lase sa intri in spital ca sa te convingi ca nu e medic de garda? Si de ce ai apelat la medicii Spitalului CFR daca nu ai incredere in serviciile oferite? Ori, mai bine zis era "intr o seara de Craciun" si nu te primea la Municipal de beat ce erai!!! Marsh de-aici!!!
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
daniel a.
+10 # rusine sa-ti fie tie....mincinos uledaniel a. 15-01-2013 13:54
de ce nu-ti scrii adevaratul nume domnule,,CARMAZ EAN,,....sau poate in subconstientul tau iesti sigur ca o sa mai treci pe acolo..........
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
the american
+1 # RE: Doina Cucoș, lidera de sindicat de la Spitalul CF Pașcani: “Desființarea spitalelor CF un tun imobiliar ”. Dacă nu se revine asupra deciziei vor avea loc proteste ample în stradăthe american 14-01-2013 14:11
ex. dr abdalla de la cfr. Cu ce bani si-a facut palat la iesire din oras?
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
Ovidiu
+6 # DreptateOvidiu 14-01-2013 15:08
Dar tu daca erai medic stateai in cocioaba? Fii serios omule gandeste liber nu fi limitat.
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
daniel a.
-4 # RE: Doina Cucoș, lidera de sindicat de la Spitalul CF Pașcani: “Desființarea spitalelor CF un tun imobiliar ”. Dacă nu se revine asupra deciziei vor avea loc proteste ample în stradădaniel a. 15-01-2013 13:57
cu bani munciti si mosteniti ...fraiere..... ce i-ai dat tu bani de casa????
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
.....
+4 # pentru ovidiu..... 14-01-2013 15:54
pai si daca esti medic si te plangi permanent ca ai salariu foarte mic de unde iti construiesti palat?tu esti orb?nu vezi ca daca ajungi in spital si nu dai bani la medici...asiste nte .....infirmiere ....nu se uita nimeni la tine?
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
carmazean
+9 # wai Cimpanezu?carmazean 14-01-2013 15:55
Ori esti prost, ori esti tampit! Daca am ajuns la spital, inseamna ca am ajuns personal, si aveam probleme cu rinichii, limitatule, Daca ajungi la Spital, inseamna ca e o urgenta prostule care esti prost!
Sa inteleg ca esti Paznicu de acolo?:)))) BVO !
Uitati va la Abdalah cu ce bani si ce a facut asta din spital, centru de matrimoniale. Nu i mai intreaba nimeni de partea administrativa, ce fac cu banii??
Sa se inchida acest Spital, e gaura neagra acestui oras!
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
daniel a.
+8 # RE: wai Cimpanezu?daniel a. 15-01-2013 14:00
daca tot stiai ce diagnostic ai ......ce dracu ai mai cautat la spital???????
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
un cfr-ist
-2 # prostii!un cfr-ist 14-01-2013 16:05
cu cativa ani in urma la aceste spitale aveau acces doar cfr-istii si membrii de familie ai acestora.acum oricine doreste se poate trata la aceste spitale,deci... .de ce finantarea sa vina de la ministerul transporturilor ?d-na lider de sindicat e normal sa faca galagie ca doar asta e treaba ei,dar sa fie corecta.eu sunt lucrator cfr si nu am apelat niciodata la serviciile unui spital cfr,iar ca mine sunt alte cateva mii.cfr-ul e si asa intr-o stare jalnica,sa mai imparta banii si cu altii.........c u iesitul in strada ce sa rezolve?imi vine sa rad...noi suntem cu adevarat o forta si nu ne baga nimeni in seama.succesuri .
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
daniel a.
+11 # RE: prostii!daniel a. 15-01-2013 14:07
daca nu a-ti apelet niciodata la serviciile acestor spitale, de ce va ,,dati,, cu parerea in necunostinta de cauza......lasa tii pe cei care s-au tratat sa -si dea cu parerea
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
bubu g
-2 # RE: prostii!bubu g 28-01-2013 19:45
m-ai invati un pic de gramatica,ca lasa de dorit!imi dau cu parerea pt. ca acest spital este finantat din banii nostri ai cfr-istilor!spi talul cfr nu v-a fi desfiintat doar va fi in subordinea ministerului sanatatii,e o mare diferenta.infor mati-va intai apoi sa comentati.
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
ciupanezu
-1 # carmazeanciupanezu 14-01-2013 16:08
Trebuia sa te duci la Postolache, "prostule care esti prost" (imi plac citatele tale de intelectual) acolo sigur era deschis... si ne mai scapai si de comentariile tale idioate. Auzi e "o gaura neagra" spitalul fiindca erai mort de beat si nu te-a primit portarul, ha ha ha nici macar ala... Prost mai esti!!!
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
VADIM
+13 # bravoVADIM 14-01-2013 17:34
da nu trebuie neaparat sa fii doctor pt ati construi un palat poti fi si cioban sau necalificat---p roblema e sa ai banii necesari.
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
oty
+13 # RE: Doina Cucoș, lidera de sindicat de la Spitalul CF Pașcani: “Desființarea spitalelor CF un tun imobiliar ”. Dacă nu se revine asupra deciziei vor avea loc proteste ample în stradăoty 14-01-2013 17:57
De cate ori am avut probleme, am fost tratati corect in acest spital.Cei care sunteti din Pascani, stiti prea bine ca Spitalul CFR este de peste 100 de ani deci, n-are nici o treaba cu comunistii.Aici au fost tratati bunicii, parintii mei si-acum, noi.Este nedrept cum ganditi unii dintre voi si, mai ales, este o crima sa desfiintezi asa o unitate spitaliceasca.R eferitor la vila doctorului, hai sa fim seriosi... Sunt altii care nu-s doctori si poate au calti in loc de creier si poate au mult mai multe averi.De ce nu incercati sa ganditi cu capul? Pana la urma, este vorba de orasul nostru.
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
eu
+11 # vai de noieu 14-01-2013 18:05
vau de noi!!!!!!!!!!!! !111 ceilalti au in chis spitalele municip[pale
, astea inchid spitaleel cfr si asa noi ne certam pe net iar ei isi vad mai departe de teburilore lor. cred ca este o afacacere imibiliarea , si mai cred ca spitalele cfe sunt cele mai bune din tara, cat despre andel lasati o mai moale . ESTE CEL MAI BUN MEDIC DIN ORAS SI UN ADEVARAT PROFESIONIST. . AR FI PACAT SA RAMANEM DOAR CU DPITALUL MUNICIPAL. si spoitalul municipal a inceput sa fie un spital cautat dar inca este nevoie de spiutalul cfr in oras. cel putin la spitalul municipal ar trebui sa nu s e mai faca experiente pe pascaneni cu medici care nu au operat niciodata. vin la pascani si lis e permite sa opereze fara nici o experienta. mi asuc aminte ca un ziarist din pascani a avut curalul sa faca un reportaj la spitalulk municipal in care a gasit un medic de garda chior de somn si care duhnea a bautura era unul din cei tineri.
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
Si?
-5 # RE: Doina Cucoș, lidera de sindicat de la Spitalul CF Pașcani: “Desființarea spitalelor CF un tun imobiliar ”. Dacă nu se revine asupra deciziei vor avea loc proteste ample în stradăSi? 14-01-2013 18:13
APROOPOO,cat mai percepe acest ABDDALLA BAJIR,pentru o operatie de apendice???Dar oare asta a fost privat?Asta e,nu ne convine sa auzim ca se inchid spitale,dar si cand ajungem fara voia noastra acolo si il intilnim pe Bajir,trebuie sa facem inprumut la banca sau la CAR.Oare e corect?
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
ton
+12 # Dupa fabrici,acum spitale....ton 14-01-2013 19:29
Daca un paznic a gresit,un medic a construit,ori altii fac si dreg,manjim un intreg colectiv,desfii ntam un simbol,o speranta de viata? Doar fiindca unii,pentru casta lor politica,vor sa se imbogateasca cat mai rapid,nesimtit, egoist,pe suferinta ,nesiguranta si durerea unor oameni ,care-au muncit si muncesc,cu suflet si daruire pentru cel aflat in suferinta?Niste ,,combinatii'', ticluite,sa contrabalanseze pierderea finantarii autostrazilor cu bani europeni,moca!D aca au luat ei,sa luam si noi!Ce treaba avem noi cu amarastenii,din Spitalele CF!?Noi sa o ducem bine!Motivatiil e liderului de sindicat sunt corecte,pertine nte si legale!Unii vad gauri negre,dar nimeresc o unitate medicala care se finanteaza de la MT,altii asa zisi ,,cfr''isti,mai mult loiali politic,aduc ode servile,pe la alte porti spitalicesti,al ti reputati istorici,nu vad decat comunism in fata ochilor!Acesta este romanul,in loc sa lupte pentru ceva,cu rautate si prostie tipica,pune umarul la demolat!Fenechi u,oricum va avea un mandat scurt,cu toata dragostea.....l iberala....susp ecta pe care i-o poarta ,mai putin,, liberalul ''Antonescu ! Pacat ca ,iesan fiind,dupa demolatorii potstdecembrist i de fabrici pascanene,va ramane si el in istoria urbei,ca cel care a distrus un simbol,o emblema a Pascaniului!Dl. Deputat de Iasi-CUG,Dr. Craciunescu,poa te mai are material de vreo placheta....com emorativa!Intre barea este,ce fac urmatorii pentru Spitalul CF Pascani,dat fiind faptul ca fac parte dinr-o coalitie majoritara si sunt fii ai locului:Dl.Vice presedinte al Senatului Romaniei.Dl Constantinescu, Dl.Deputat Neculai Ratoi(fost primar,client fidel al serviciilor medicale ale institutiei],DL .Dr.Craciunescu ,Dl Primar Pantazi,Dl .Dascalu si Dl .Apavaloaie-Con silieri Judeteni cat si altii!Cum veti privi pascanenii in ochi,ce le le veti spune,ca dupa daramarea industriei pascanene,inchi deti ochi ,acum, la matrapazlacuril e aliantei politice din care faceti parte pentru stergerea unui simbol si decimarea actului medical in Pascani !OAMENI BUNI,DRAGI POLITICIENI LOCALI,SUNTETI INTR-ATAT DE MAJORITARI,INCA T ,,....SUNTETI CONDAMNATI LA PERFORMANTA '' Pascanenii care v-au votat masiv,si care v-au dat gir petru bine,VOR BINE SI NU RAU!GANDITI-VA SI ACTIONATI PENTRU PASCANI SI SIMBOLURILE SALE ,CAT MAI RAPID CU PUTINTA,atat timp cat nu va fi prea tarziu atat pentru Spitalul CF,cat mai ales....pentru voi!
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
LIDERA DE  SINDICAT
+18 # TOT CE VREAU ...LIDERA DE SINDICAT 14-01-2013 22:33
TOT CE VREAU E SA NU-MI FIE RUSINE CA NU AM LUPTAT , CA NU AM ARGUMENTAT , M-A INOBILAT SA LUCREZ IN ACEST SPITAL , MASURA MEA E ZAMBETUL PACIENTILOR CARE TRAIESC , PRIN EFORTUL SI PRICEPEREA CADRELOR MEDICALE , NU RAUTATEA POSTACILOR , MA INOBILEAZA SA LUPT PENTRU ACEST SPITAL , SE STIE DEJA CA IN TARA EXPERIMENTUL DESCENTRALIZARI I A FOST IN MARE PARTE UN FIASCO ( SIGUR NU LA PASCANI ) , DAR VIATA E FACUTA DIN PARADOXURI , LUCREZ INTR-UN SPITAL FARA DATORII , CARE TOCMAI CE A ACCESAT UN PROIECT PE BANI EUROPENI , SI CU TOATE ASTEA STAM CU SABIA LUI DAMOCLES DEASUPRA CAPULUI... MA UIT LA COMPLICITATEA TACUTA A POLITICIENILOR DIN PASCANI ( din TOATE PARTIDELE ) SI NU POT DECAT SA LE SPUN SA LE FIE RUSINE ... SI CREDETI-MA CA ALTI POLITICIENI DIN ALTE ORASE SUNT SOLIDARI CU NOI , IAR BUNUL SIMT I-MI SPUNE CA DACA VREI SA DEZVOLTI CEVA '' CEVA-UL '' ALA TREBUIE SA MAI EXISTE .... CACI NU MA ILUZIONEZ CA DUPA DESCENTRALIZARE V-A MAI FI SPITAL , IAR LA PRIMA DERAIERE DE TREN , MECANICUL AUTOPSIAT CU DOVADA UNEI AFECTIUNI NETRATATE LA TIMP , PASCANENII I-SI VOR AMINTI CA A FOST UN SPITAL CFR SI LA PASCANI....
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
bubu g
-4 # RE: TOT CE VREAU ...bubu g 28-01-2013 19:49
Citez pe LIDERA DE SINDICAT:
TOT CE VREAU E SA NU-MI FIE RUSINE CA NU AM LUPTAT , CA NU AM ARGUMENTAT , M-A INOBILAT SA LUCREZ IN ACEST SPITAL , MASURA MEA E ZAMBETUL PACIENTILOR CARE TRAIESC , PRIN EFORTUL SI PRICEPEREA CADRELOR MEDICALE , NU RAUTATEA POSTACILOR , MA INOBILEAZA SA LUPT PENTRU ACEST SPITAL , SE STIE DEJA CA IN TARA EXPERIMENTUL DESCENTRALIZARII A FOST IN MARE PARTE UN FIASCO ( SIGUR NU LA PASCANI ) , DAR VIATA E FACUTA DIN PARADOXURI , LUCREZ INTR-UN SPITAL FARA DATORII , CARE TOCMAI CE A ACCESAT UN PROIECT PE BANI EUROPENI , SI CU TOATE ASTEA STAM CU SABIA LUI DAMOCLES DEASUPRA CAPULUI... MA UIT LA COMPLICITATEA TACUTA A POLITICIENILOR DIN PASCANI ( din TOATE PARTIDELE ) SI NU POT DECAT SA LE SPUN SA LE FIE RUSINE ... SI CREDETI-MA CA ALTI POLITICIENI DIN ALTE ORASE SUNT SOLIDARI CU NOI , IAR BUNUL SIMT I-MI SPUNE CA DACA VREI SA DEZVOLTI CEVA '' CEVA-UL '' ALA TREBUIE SA MAI EXISTE .... CACI NU MA ILUZIONEZ CA DUPA DESCENTRALIZARE V-A MAI FI SPITAL , IAR LA PRIMA DERAIERE DE TREN , MECANICUL AUTOPSIAT CU DOVADA UNEI AFECTIUNI NETRATATE LA TIMP , PASCANENII I-SI VOR AMINTI CA A FOST UN SPITAL CFR SI LA PASCANI....

sunteti penibila!cati mecanici au murit dupa ce a deraiat un tren?sunteti chiar disperata!oare de ce?apropo-mecan icii care au probleme cu adevarat nu se trateaza la spitalul cfr din -pascani!!!!
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
LIDERA DE  SINDICAT
+3 # RE: TOT CE VREAU ...LIDERA DE SINDICAT 29-01-2013 17:36
SUNTETI DUMNEAVOASTRA PENIBIL DACA NU AVETI UN RASPUNS PERTINENT LA INTEBAREA : CARE SUNT COSTURILE DE TRANSFER , SI CINE LE SUPORTA !
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
Newman
+15 # RE: Doina Cucoș, lidera de sindicat de la Spitalul CF Pașcani: “Desființarea spitalelor CF un tun imobiliar ”. Dacă nu se revine asupra deciziei vor avea loc proteste ample în stradăNewman 14-01-2013 22:39
Specie mai auto-destructiv a decat pascaneanul eu nu am mai intalnit. Cum dracu sa iti doresti sa se inchida un spital din orasul unde locuiesti?!
Astia care mancati kkt - ca sa se inchida spitalul, incercati sa fiti rationali macar 5 minute. Nu mai duceti grija lui Abdel si a infirmierelor si a portarului, etc. Nici mie nu-mi place sa dau mita la doctori. Dar de aici si pana a-mi dori sa se inchida tot spitalul, e cale lunga.
Si cine vrea sa-l inchida?! dom' fenechiu?! Pai ala e hotul suprem. Cine e din Iasi il stie ca pe un cal breaz. Deci eu nu am nici o indoiala ca asta (si ai lui) e chitit sa devalizeze CFRul. Uitati aici, luati si va informati:

. . . / r o m a n i a - t e - i u b e s c - o - a n c h e t a - d e s p r e - c u m - a c t i v e l e - c f r - u l u i - s u n t - v a n d u t e - b u c a t a - c u - b u c a t a - l a - p r e t u r i - d e - 5 0 - d e - o r i - m a i - m i c i . h t m l
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
ile
+12 # RE: Doina Cucoș, lidera de sindicat de la Spitalul CF Pașcani: “Desființarea spitalelor CF un tun imobiliar ”. Dacă nu se revine asupra deciziei vor avea loc proteste ample în stradăile 15-01-2013 09:50
Un abuz mai mare ca asta nici ca se putea,venit din partea unui liberal,ala cu permisele CFR,afost a unui PDL-ist,oare s-au trezit Romanasii? vazind pe cine au votat|? grebla mamii lor de sarlatani,in ceace priveste iesirea in strada,s-au mai vrut iesiri in strada,dar cum in Pascani domina lasitatea, slaba speranta ca s-or strange 10 oameni,ca asa-i la noi.-
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
o pascaneanca
+13 # Suntem condusi de o gasca de hoti !o pascaneanca 15-01-2013 15:23
Dupa '89, biata asta tarishoara a fost si este, din pacate condusa de hoti (doar ca se mai schimba intre ei, din cand in cand)...
Au falimentat si ulterior privatizat tot ce era in posesia statului, cu buna stiinta. Sunt lipsiti de orice spirit patriotic si isi urmaresc doar propriile interese (si ale gastilor din care fac parte).
Noi suntem cei care ii alegem, iar si iar...
Cine a bagat mana in buzunarul statului ar trebui sa faca puscarie, ca pe vremea lui Ceausescu...
Personal, simt nevoia unei noi clase politice, care sa dea dovada de patriotism, si sa fie un exemplu de corectitudine, profesionalism si dorinta de munca pentru binele tarii.
Altfel, viitorul e sumbru...
Pana cand nu ne vom destepta si vom face CE TREBUIE, vom tot citi in presa stiri ca asta, ne vom indigna si atat...iar mafiotii care ne conduc isi vor face linistiti de cap, in continuare...
Cat despre lidera de sindicat de la Spitalul CFR Pascani, macar ia atitudine. Sper sa faca si altii la fel, cat mai multa lume!
Doamne Ajuta!
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
LIDERA DE  SINDICAT
+15 # ANIVERSAREA LUI EMINESCULIDERA DE SINDICAT 15-01-2013 17:52
SE POTRIVESC DE MINUNE VERSURILE DIN SCRISOAREA III :

" Cum nu vii tu, Ţepeş doamne, ca punând mâna pe ei,
Să-i împarţi în două cete: în smintiţi şi în mişei,
Şi în două temniţi large cu de-a sila să-i aduni,
Să dai foc la puşcărie şi la casa de nebuni! "
SI uitati-va in aceasta seara pe TVR 1 la ora 20 , e o emisiune despre soarta spitalelor CFR din tara !
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
carmazean
-13 # Ptr Dna Cucoscarmazean 15-01-2013 23:05
Madam Cucos, isi pierde jobul, asta e mesajul ei disperat! Avem un spital in Pascani, si cred ca e de ajuns, pentru un minim necesar, ca oricum daca e urgenta, doar la Iasi mai scapi......
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
daniel.a
+6 # RE: Ptr Dna Cucosdaniel.a 16-01-2013 10:42
,,Madam Cucos,, reprezinta peste 150 de salariati...... disperati de faptul ca ar putea sa-si piarda ,,painea cea de toate zilele,,...asa ca domnule sau doanma carmazean nu-ti mai da cu parerea in ceea ce priveste soarta a peste 150 de suflete.......s i .....apropo...s a nu-ti dea Dumnezeu dupa sufletul pe care il ai si sa ajungi in situatia in care acel ....,,minim necesar,,...... sa nu-ti fie de ajuns tie sau familiei tale
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
Carmazean
-7 # Ptr Daniel a.Carmazean 16-01-2013 11:53
Nu am nimic personal cu angajații spitalului,dar trebuie o reforma așa încât sa devină un spital performant, sau azil pentru batrani,astfel își păstrează angajații.cat despre medici..n au treaba cu profesia
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
Carmazean
-11 # Ptr Daniel aCarmazean 16-01-2013 12:02
Daca ești angajat al ac spital si te ai învățat sa stai degeaba si sa mananci banii statului degeaba,ți e frica ca nu poți jumuli.gata, reprofilare la munca asa cum face toată lumea.ai pământ la sat?go!
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator
 
 
daniel.a
+7 # RE: Ptr Daniel adaniel.a 16-01-2013 19:57
Din nou vorbesti in necunostinta de cauza......haba r nu ai pe ce lume traiesti......f rica este pentru cei slabi asa ca tine........dai sfaturi din experienta pe care ai tratit-o tu?????...insea mna ca nu invatat nimic de la viata.....un sut in fund inseamna un pas inainte(nu inapoi,asa cum faci tu).......esti prea mic ca sa intelegi astfel de lucruri.......: -) :-) :-) :-) :-)
Răspunde | Răspunde cu citat | Citat | Raportează către un administrator